Prvo kolo Lige šampiona 2024/25 već je donelo nekoliko spektakularnih utakmica i nezaboravne momente. Bajern Minhen je ostvario rekordnu pobedu, savladavši GNK Dinamo sa neverovatnih 9:2. Glavna zvezda večeri bio je Hari Kejn, koji je postigao čak četiri gola, uključujući tri penala, i time postao najbolji engleski strelac u istoriji Lige šampiona sa 33 gola, prestigavši Vejna Runija.

Ovaj meč je takođe bio poseban jer je Bajern postao prvi tim koji je postigao devet golova u jednoj utakmici Lige šampiona. Pored Kejna, u strelce su se upisali i Majkl Olise sa dva gola, Rafael Gereiro, Liroj Sane i Leon Gorecka, dok je Dinamo uspeo da postigne dva brza gola na početku drugog poluvremena (Bruno Petković i Takuja Ogivara), ali nije mogao da se nosi sa naletom nemačkog tima u nastavku.

Real Madrid je započeo odbranu titule pobedom protiv Štutgarta rezultatom 3:1. Iako je prvo poluvreme bilo bez golova, oba tima su imala nekoliko dobrih prilika. Kilijan Mbape je otvorio rezultat u korist Reala u 50. minutu, ali je Štutgart izjednačio preko Deniza Undava. Ipak, Real je u završnici pokazao zašto je šampion Evrope, kada je Antonio Ridiger postigao gol glavom u 83. minutu, a Endrik dodao treći u nadoknadi vremena, postavši najmlađi strelac u istoriji Real Madrida u Ligi šampiona.

Liverpul je takođe ostvario važnu pobedu nad Milanom rezultatom 3:1. Milan je poveo rano, već u trećem minutu preko Kristijana Pulišića, ali su golovi Ibrahime Konatea i Virdžila van Dajka preokrenuli rezultat do poluvremena. Dominik Soboslai je u 67. minutu postigao treći gol i zapečatio pobedu engleskog tima.

Juventus je u Torinu savladao PSV Ajndhoven sa 3:1. Mladi Kenan Jildiz je postigao sjajan gol za vođstvo Juventusa, dok su Veston Mekeni i Nikola Gonsales dodali po jedan gol. PSV je uspeo da postigne počasni pogodak u nadoknadi, ali je tim iz Torina kontrolisao utakmicu od početka do kraja.

Aston Vila je slavila na gostovanju u Bernu protiv Jang Bojsa sa 3:0 u svom prvom nastupu u Ligi šampiona posle 41 godine. Juri Tilemans, Džejkob Remzi i Amadu Onana bili su strelci za engleski tim.

Sporting iz Lisabona je pobedio Lil sa 2:0, zahvaljujući golovima Viktora Đekereša i Zenoa Debasta. Lil je ostao sa igračem manje pred kraj prvog poluvremena, što je Sporting iskoristio da zapečati pobedu.

Prvo kolo Lige šampiona 2024/25 nastavlja se večeras. Od 18.45 Sparta Prag dočekuje Salcburg, dok Bolonja igra protiv Šahtjora iz Donjecka. Od 21 čas igraju se sledeći mečevi:

• Mančester Siti : Inter
  • PSŽ : Đirona
  • Seltik : Slovan Bratislava
  • Klub Briž : Borusija Dortmund

U četvrtak, 19. septembra, srpski šampiona Crvena zvezda će se suočiti sa Benfikom na Marakani, dok drugi meč u terminu od 18.45 igraju Fejnord i Bajer Leverkuzen. Od 21 čas na teren izlaze:

• Monako : Barselona
  • Atalanta : Arsenal
  • Atletiko Madrid : RB Lajpcig
  • Brest : Šturm Grac