Kenan Jildiz postigao je prvi gol u novom formatu Lige šampiona u sezoni 2024/25! Krilni napadač Juventusa, 19-godišnji reprezentativac Turske, briljira u povratku Stare dame u Ligu šampiona, nakon jedne sezone odsustva iz najjačeg evropskog klupskog takmičenja. Njegov udarac sa ivice kaznenog prostora u 21. minutu, savršeno savijen u gornji desni ugao mreže PSV-a iz Ajndhovena, doneo je Juventusu vođstvo od 1:0.

Takođe, ovim pogotkom Kenan Jildiz je ušao u istoriju, oborivši rekord legendarnog Alesandra Del Pjera i postavši najmlađi strelac Juventusa u istoriji Lige šampiona. Mladi turski reprezentativac stigao je bez obeštećenja iz redova omladinskog tima Bajern Minhena pre dva leta i to je već sad jedan od najboljih poteza sportskog sektora Juventusa u poslednjih nekoliko godina.

Samo šest minuta kasnije, reprezentativac SAD Veston Mekeni je povećao prednost na 2:0, osiguravši komfornu prednost za torinski klub u ovom važnom meču. U drugom poluvremenu, prednost na 3:0 povisio je Niko Gonzales, koji je stigao pred kraj letnjeg prelaznog roka iz Fiorentine. Argentincu je za prvi gol u dresu Juventusa asistirao srpski reprezentativac Dušan Vlahović, koji je počeo utakmicu kao najistureniji igrač u 4-2-3-1 formaciji.

U drugom meču koji je počeo u 18:45, Aston Vila vodi protiv švajcarskog Jang Bojsa u Bernu sa 2:0, golovima Jurija Tilemansa i Džejkoba Remzija. Klub iz Birmingema nalazi se u elitnom evropskom društvu prvi put posle sezone 1982/83 kada ih je u pohodu na odbranu titule prvaka Evrope zaustavio upravo Juventus u četvrtfinalu ukupnim rezultatom 2:5. Nedugo nakon toga svi engleski klubovi isključeni su iz Evrope na pet godina, a Aston Vila je u Evropi uglavnom nastupala u Kupu Uefa/Ligi Evrope.

Na otvaranju UEFA Lige šampiona 2024/25, od 21 čas igraju se još četiri utakmice:

• AC Milan (ITA) : Liverpul (ENG)
  • Bajern Minhen (NEM) : Dinamo Zagreb (HRV)
  • Real Madrid (ŠPA) : Štutgart (NEM)
  • Sporting (POR) : Lil (FRA)